pārsteidzošā saule. jeb ēdiena gatavošana, izmantojot alternatīvo saules enerģiju.

Viss notiek un mainās, progresē. Notiek arvien aktīvāka lietu pārstrāde, otreizēja izmantošana, alternatīvu apkures sistēmu uzstādīšana, hibrīdauto iegūst arvien lielāku popularitāti, saules baterijas ar nav nekas jauns un tās pat ir ieguvušas popularitāti pie mums, Latvijā.  Un lūk, nav jau ar nekāds brīnums, ka radoši un aktīvi džeki ir izdomājuši pārvietojamu gardēžu ēstuvi, kur ēdiens tiek gatavots tikai un vienīgi izmantojot saules enerģiju uz īpašām plītiņam, kas uzkarst līdz pat vārīšanās temperatūrai, atstarojoties saules stariem uz speciāliem diskiem. Vienīgais bieds šādam projektam ir mākoņi, ka varētu aizsegt sauli, bet arī tad varot pagatavot ēdienu mērenā temperatūrā.

Ēdiens gatavots šādā veidā esot ar īpaši interesantām garšas niansēm, pamatā tapēc, ka karstums ēdienam tiek klāt no visām pusēm, ne tikai no apakšas vai augšas un arī tapēc, ka ēdiena pagatavošanas laiks nav konstants, bet mainīgs.

Saules enerģijas plītiņas autors un projekta līdzautors ir katalāniešu dizaineris Marî Guixé, bet šefpavārs soms Antto Melasniemi, atbalsta Lapin Kulta alus ražotājs.

Šādi tiek uzstādīts vienas dienas restorāns…

Vairāk: The Lapin Kulta Solar Kitchen Restaurant

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s