Valentīns nokavēja.

01Mans Valentīns nokavēja un speciālais Valentīndienas ieraksts tāpat. Atnāca un aizgāja, tā katru gad’ no jauna. Vai šodien mīlējāt stiprāk kā citas dienas?

02Vai atceraties kā jums pirmo reizi atzinās mīlestībā? Kā to var aizmirst, vai ne? Par to kā man pirmo reizi atzinās mīlestībā visus šos gadus esmu glabājusi pie sevis un tikai šogad saņēmos un izstāstiju to kādam. Man bija kādi 8 vai 9 gadi un viņš nebija no manas ielas (dzīvoju mazpilsētā, mazā šķērsielā, kas atdūrās pret mežu, kurā veda maza taciņa, pa kuru ejot varēja nokļūt līdz pašam Gleznotāju kalnam), bet viņš bieži braucu uz mūsu ielu, jo blakusmājā dzīvoja viņa māsicas. Vasaras bija visforšākās – tad sabrauca arī vasarnieki no citas blakus mājas un mēs, bērni, sēdējām pie lielās egles vai grāvjmalā, spēlējām kārtis vai ko citu, mums bija arī štābiņš un kariņi bija. Un puiši mani aizstāvēja, tā kā jau no mazotnes jutos kā īsta meitene. Viņš bija foršs, ļoti jauks puisis, bet… viens no vasarniekiem… ahhh… viņš man patika mazliet vairāk.
Puisis no manas pilsētas, tas kurš brauca pie savām māsicām, kādudien, vasarā, viņš teica, ka esot man kas svarīgs jāpasaka, ļoti svarīgs. Protams, biju ieinteresēta. Un viņš uz ielas lieliem burtiem ar zaru uzrakstija – I LOVE YOU. Bet es… es noreaģēju kaut kā galīgi neadekvāti, es apstulbu, jo tas īstenībā bija skaistākais, ko kāds bija līdz šim izdarījis. Un es domāju par to otru puisi, kurš, protams, man nekad mīlestībā neatzinās…

0304Bet lai cik nekrietni toreiz, bērnībā, izrīkojos, jau gadus 15 peldos mīlestībā, abpusējā mīlestībā, mīlestībā kurā radušās 3 manas skaistās meitas, kam liekas tikai pašsaprotami vismaz reizi dienā pateikt man – es mīlu tevi, mammīt. Un es kūstu aiz laimes.

OLYMPUS DIGITAL CAMERALai ikviena diena jums mīlestības pilna!
0607Silta, pašu cepta maizīte ar sviestiņu man likās tā, kas atkausētu jebkuru sirdi.
08

Pilngraudu sēklu maize

Nepieciešams:

500 g pilngraudu kviešu milti
3 ēd.k. smalkie kviešu milti
25 g sausais raugs
1 tējk. jūras sāls
1 ēd.k. brūnais cukurs
70 g augu eļļa
350 ml silts ūdens
sauja sēklu mix
sauja rīvēta siera, pēc izvēles

Pagatavošana:

Miltus ber māla bļodā, sajauc ar raugu, sāli un cukuru, pievieno sēklu mix un sieru. Lēnām lej klāt ūdeni, sajauc un tad pievieno eļļu. Kārtīgi samaisa. Bļodu pārklāj ar dvieli un ļauj uzrūgt, vismaz divreiz lielākai. Cepampannu pārklāj ar cepampapīru, pārsijā miltus. Ar slapjām rokām ņem mīklu un uz pannas izveido vēlamas formas kukulīti.
Cep iepriekš līdz 200C uzkarsētā cepeškrāsnī 20 minūtes. Tad samazina karstumu līdz 180C un cep vēl apmēram 10 minūtes, līdz kukulītis zeltaini brūns.
Izņem no cepeškrāsns, apsmērē ar sviestu un pilnībā atdzesē.

0910

11

Advertisements

One thought on “Valentīns nokavēja.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s